Ask a New Question
Search
Questions and answers by
yep it's a but heres an explanation
Answers (1)
For each possible divide the cost by the amount of cans so... A. 10.88/7=1.55 B. 11.55/6=1.93 C. 17.25/9=1.92 D. 15.31/8=1.91 so A would be the cheapest, I know other people already answered this but incase other questions like this come up, rather than