Ask a New Question
Search
Questions and answers by
shrubhi kumari
Answers (1)
hasan buys two kinds of cloth material for school uniforms,shirt material that cost him RS50 per meter and trouser material that costs him RS 90 per meter.for every 3 meters of shirt meateril he buys 2 meters of the trouser material.He sells the materials