Ask a New Question
Search
Questions and answers by
lilly 🥰 mahek
Questions (10)
victoria bought a digital camera online. it cost $530 plus 10% shipping and handling. what was the total cost?
1 answer
95 views
a serving of rise is 1/6 of a cup. how many servings are there in a 1 1/2-cup bag of rise? as whole number
1 answer
51 views
38 spools of yellow thread cost 9.88. the cost of each spool is the same. what is the cost of each spool?
1 answer
108 views
How did the Federalists and Anti-Federalists resolve their differences? can you sum it up
1 answer
79 views
How did the Federalists and Anti-Federalists resolve their differences?
1 answer
73 views
What viewpoints did the Anti-Federalists have about the Constitution/our government? and can you sum it up
1 answer
76 views
What viewpoints did the Anti-Federalists have about the Constitution/our government?
1 answer
93 views
Victor wants to learn to snowboard. He went to Snowy Ridge Mountain and rented a snowboard for $35, then took 5 hours of group
1 answer
157 views
Sam goes to swim practice for 40 minutes on Sunday and 60 minutes on most weekdays. Last week she practiced for 220 minutes. How
1 answer
173 views
Fred bought a box of wooden popsicle sticks so that he could make a jewelry box for his mom. He used 58 popsicle sticks to make
1 answer
80 views