Ask a New Question
Search
Questions and answers by
jane567
Questions (4)
21. Work pants normally sell for $42.50. If the store is having a 25 percent off sale, what is the sale price of the pants?
22. A
1 answer
562 views
15. Electronics World had a sale offering 25 percent off all DVD players. If Lucas Ingles bought a DVD player with a regular
1 answer
849 views
8. The local bakery offers 3 brownies for $1.25 or 1 dozen brownies for $4.60. Which is the the better buy?
9. A department store
1 answer
794 views
5.The grocery store is running a sale on soup, offering three 16-ounce cans for $2.50. What is the unit price per ounce, rounded
1 answer
747 views