Ask a New Question
Search
Questions and answers by
Updated
Answers (2)
1. What I know 2. using clues to figure out something in advance 3. text-to-self 4. monitor
Unit Rates and Proportional Reasoning 1. A box of crackers has 24 grams of fat. The box contains 8 servings. What is the unit rate? Answer: 3 grams of fat per serving. (D) 2. A 16-fl oz bottle of juice costs $2.00. What is the unit cost? Answer: $0.125/fl