Ask a New Question
Search
Questions and answers by
Terry
Questions (20)
One week, Connor earned $322.00 at his job when he worked for 20 hours. If he is paid the same hourly wage, how much would he
2 answers
166 views
Savannah bought 14 chicken wings for $30.80. How much would it cost for 23 wings?
1 answer
170 views
One week, Moussa earned $273.00 at his job when he worked for 13 hours. If he is paid the same hourly wage, how many hours would
3 answers
179 views
Lamonte bought 4 chicken wings for $4.40. If Lamonte spent $11.00, how many chicken wings did he buy?
2 answers
146 views
Brody drove 252 miles in 6 hours. If he continued at the same rate, how far would he travel in 15 hours?
1 answer
129 views
Brody drove 252 miles in 6 hours. If he continued at the same rate, how far would he travel in 15 hours?
2 answers
242 views
It cost Cai $1.80 to send 12 text messages. How much would it cost to send 90 text messages?
3 answers
140 views
Skylar bought 23 chicken wings for $32.20. How much would it cost for 13 wings?
3 answers
204 views
Yusuf drove 156 miles in 3 hours. If he continued at the same rate, how far would he travel in 2 hours?
3 answers
129 views
It cost Layla $4.70 to send 47 text messages. How many text messages did she send if she spent $15.10?
3 answers
269 views
One week, Kevin earned $492.00 at his job when he worked for 20 hours. If he is paid the same hourly wage, how much would he
2 answers
166 views
It cost Aaliyah $5.50 to send 110 text messages. How many text messages did she send if she spent $9.95?
2 answers
213 views
Chloe's car used 15 gallons to travel 570 miles. How many gallons of gas would she need to travel 380 miles?
3 answers
204 views
It cost Taub $5.00 to send 100 text messages. How many text messages did she send if she spent $9.55?
2 answers
348 views
Samantha buys a two-quart bottle of juice for $10.24. What is the unit rate of the cost of the juice per fluid ounce?Before you
1 answer
221 views
two-quart to oz
1 answer
99 views
Samantha buys a two-quart bottle of juice for $10.24. What is the unit rate of the cost of the juice per fluid ounce?
2 answers
111 views
Benjamin bought two pounds of strawberries for $12.80. What is the price, in dollars per ounce of strawberries?
2 answers
122 views
what are the answer for
Natural Selection Unit Test Science 8 A / Natural Selection there are 23 question
16 answers
4,676 views
A girl standing 200 meters from the foot of a high wall claps her hands and the echo reaches her 1.16seconds later, calculate
2 answers
460 views
Answers (18)
chill
slay
narrrrrrrrrrrrrr
are you sure
no
Lamonte bought 4 chicken wings for $4.40. If Lamonte spent $11.00, how many chicken wings did he buy?!
Brody drove 252 miles in 6 hours. If he continued at the same rate, how far would he travel in 15 hours?
Incorrect try harder this is 6th grademath
correct your the BEST!
LOL this is 6th grade math
151 is the correct anwer
incorrect try again
no 199
NO now u got it incorrect
yes coorret.
Samantha buys a two-quart bottle of juice for $10.24. What is the unit rate of the cost of the juice per fluid ounce?
Benjamin bought two pounds of strawberries for $12.80. What is the price, in dollars per ounce of strawberries?
I got a 100% 1:B 2:A 3:B 4:A I got u fam