Ask a New Question
Search
Questions and answers by
Tatyana
Answers (1)
Mr John was in some rush so he bought 12 pounds of flour for $600 at the supermarket. When he got home he pack them out in 2lbs, 4lbs, and 6lbs. She sold the 6lbs for $480, then jack wanted 6lbs of flour so Mr John sold him the 4lbs and 2lbs parcel for