Ask a New Question
Search
Questions and answers by
Speed-ninja7002
Questions (1)
I have been stuck on this lesson for over a week on accelus. I've tried to get my dads help, i watched the help video over 5
4 answers
772 views
Answers (2)
Thank you, @mathhelper, but what about decimals? For example: Jared bought 7 cans of paint. A can of red pain costs $3.75. A can of black paint costs $2.75. Jared spent 22.25 in all. How many cans of black (b) and how many cans of red (r) did he buy? R + b
I made a few grammatical errors, sorry.