Ask a New Question
Search
Questions and answers by
LLLooonleYYY
Questions (24)
the constant of proportionality in a relationship is 0.5 what equation represents this relationship.
SHOW WORK PLEASE
6 answers
174 views
the constant of proportionality in a relationship is 0.5 what equation represents this relationship.
1 answer
156 views
to bowl two games costs $7 and to bowl 4 games it costs. $14 Wich equation shows the relationship between the cost c. and the
1 answer
103 views
to bowl two games costs $7 and to bowl 4 games it costs. $14 Wich equation shows the relationship between the cost c. and the
1 answer
121 views
simplify the following.
4 1/2 / 3/4 SHOW WORK PLEASE
0 answers
94 views
Abduls bill at a restaurant is $28.65 he wants to leave and %18 tip for the waiter what is the total amount that Abdull should
0 answers
116 views
In a recent survey it shows that %88 of shoppers at a grocery store said they would be interested in a reward program. if there
1 answer
165 views
the grocery store sells two brands of grape. Juice brand A contains 8 fl. oz and costs. $1.28. Brand B contains 12 fl. oz and
1 answer
186 views
the grocery store sells two brands of grape. Juice brand A contains 8 fl. oz and costs. $1.28. Brand B contains 12 fl. oz and
1 answer
169 views
the graph of a straight line across the origin of a coordinate plane what does crossing the point (0,0) mean?
A. the unit rate is
1 answer
192 views
different containers are filled with water which graph shows a proportional relationship. between the height of water in the
1 answer
154 views
a recipe calls for 1/2 teaspoon of crushed red pepper and 3/4 teaspoon of thyme leaves. What is the unit rate of crushed pepper
1 answer
156 views
a recipe calls for 1/2 teaspoon of crushed red pepper and 3/4 teaspoon of thyme leaves. What is the unit rate of crushed pepper
1 answer
157 views
what is the solution of the proportions 22/11=r/13?
SHOW WORK
1 answer
108 views
what is the solution of the proportions 22/11=r/13?
1 answer
81 views
Which size can of soup shown in the table has the lowest unit price?
SHOW WORKK
1 answer
119 views
Which size can of soup shown in the table has the lowest unit price?
2 answers
149 views
Cross multiplies to get.
Then divide by 24 on each side, and your answer should be.
1 answer
93 views
A contractor estimates it will cost. $2500 to build a deck he then adds 20% onto the cost for labor.
what is the total he will
1 answer
138 views
a muffin recipe calls for 8 cups of flower and yields 24 muffins if Natalie wants to make.60 muffins how many flowers will she
1 answer
253 views
ted earns 7.50 and hour. how many hours must he work to earn $90.
SHOW WORK PLEASE
1 answer
111 views
a store pays $45 for a radio. The store marks the radio up. 30% what is the selling price for the radio.
SHOW WORK
2 answers
154 views
a store pays $45 for a radio. The store marks the radio up. 30% what is the selling price for the radio.
1 answer
197 views
people 1, 6, ? Grapes 6, 30, 426
How many people ate if 426 grapes were used. Show work PLEASE!
1 answer
131 views