Ask a New Question
Search
Questions and answers by
John mark
Questions (2)
*one kilo of rice costs php 40.00* he wants to buy 3 kilo of rice * he wants to determine the amount of rice he can purchase
1 answer
328 views
A car travels 540 hours om 45L. of gasoline.How far can it travels on 60L. of gasoline?
1 answer
372 views