Ask a New Question
Search
Questions and answers by
I
Questions (1)
help bot
27 answers
132 views
Answers (15)
at the grocery store Ryan bought a loaf of bread and some apples.The loaf of bread cost $3.95 and the apples cost $1.29 per pound.If Ryan spent $10.40 for loaf of bread and apples, how many pounds of apples did he buy? Set up the problem and solve it.
What inverse operation would be used to solve this problem x/9=3
a/3+5=3
-2x+6=18
8y-5=27 y=
John is cooking cupcakes. The recipe calls for 3 3/10 cups of flour. He accidentally put in 3 5/8 cups of flour. How many extra cups did he put in
A box of candy at the movie theater cost $4.50 and a drink costs $x. The cost of the candy and drink together is $6.75. Complete and solve the equation that represents the cost of the drink x+ 4.50= x=$
Solve the equation. Use inverse operations to solve! 0.9v=15.03
What is the solution to the equation? Use inverse operation to solve y/5=15
u sure
what is the value of x? Use inverse to solve x+1/10 =29/90
are you sure
what is x+35=-13
Explain 19 in simpliar form . My head is spinning
noo its baac