Ask a New Question
Search
Questions and answers by
Camma Breezy
Questions (4)
Justin bought 4 pillows for a total of $31.96. What is the unit price for each pillow?
2 answers
345 views
In his last track meet, Carl ran the 100-meter dash in 13.2 seconds. What was Carl's approximate rate of speed for tha race?
1 answer
602 views
Sue Ellen bought 5 cans of soup for a total of $4.00. What is the unit price of a can of soup, in dollars per can?
1 answer
456 views
If 241.5 grams of gold has a volume of 12.5 cubic centimeters, what is the density of gold?
2 answers
454 views