Ask a New Question
Search
Questions and answers by
Brayon
Answers (1)
At the grocery store, boxes of coffee that normally cost $6.99 each were priced at 2 for $8.50. Jack bought 4 boxes at the sale price. How much money did he save by buying the 4 boxes of coffee on sale?