Ask a New Question
Search
Questions and answers by
Bob Tehe Builder
Questions (1)
A 16 2/5 ounce package of medicated cough drops costs $0.99. What is the unit cost?
A. $0.08 per ounce B. $0.50 per ounce C.
8 answers
3,251 views
Answers (1)
It is $0.06 Thank you so much Ms. Sue