Ask a New Question
Search
Questions and answers by
Aitken_Bacon
Questions (18)
but should each body paragraph begin with?
1 answer
97 views
Almond oil and olive oil are mixed together in a bottle the ratio of almond oil to olive oil is 2 to 3
Answer with fraction
1 answer
125 views
john and Paul both run on the same track each morning the ratio of the number of miles Joan runs to the number of miles Paul
1 answer
107 views
Shawnee Powell both run on the same track each morning. The ratio of the number of miles John runs to the number of miles power
1 answer
87 views
how many inches is a length measuring 6 feet 10 inches?
1 answer
121 views
About how many feet are in 14 meters?
1 answer
141 views
How many minutes are in 6 hours and 12 minutes?
1 answer
192 views
How many inches are there in 2.5 miles?
1 answer
135 views
How many inches is a length measuring 7 feet 2 inches?
1 answer
74 views
How many inches in a length measuring 7 feet 2 inches
1 answer
80 views
How many inches is a length measuring 7 feet into inches?
1 answer
55 views
How many minutes are in 4 hours and 47 minutes?
1 answer
99 views
how many feet are in 3.5 miles
1 answer
143 views
How many yards are in 15 feet?
there are three feet in one yard feet there are three feet in one yard
1 answer
126 views
Suppose contact lenses cost $300 for a year supply or $30 for a month's supply which is less expensive to order per year paying
1 answer
229 views
The ratio of pear trees to apple trees at an orchard is 2:5. which is a true statement about the populations of trees at the
23 answers
223 views
for a case of 24 bottles of water, a gocery store charges $3.60. what is the unit price?
1 answer
253 views
When I am starting a new topic, I will:
look at the pictures, charts, and/or graphics. or Read the introduction and scan the
15 answers
143 views
Answers (50)
for that question that I just told you please use one of my following answers. for every 6 red foxes there are 13 gray wolves or for every 15 red foxes there are 28 gray wolves or for every 27 red foxes there are 36 gray wolves or for every 63 red foxes
The ratio of red foxes to greatly wolves in a national park is 3 to 7 which is a correct statement about the population of the two animals in their national park?
Daisy is participating trivia she gets 12 out of 20 questions correct what percentage of the trivia questions does she get correct?
Drink and use a tape diagram to model and solve the problem below the price of a pair of jeans at a store increased by 25% to $40 find the price of the pair to jeans before the increase.
Jack used 40 Balloons to decorate a room for a party of the balloons he used, 15% were red balloons. How many red balloons did jack use?
a band played 18 songs at a concert if the songs played at the concert are 15% of their total recorded songs how many total songs has the band recorded?
pick one of my answers
Barkley's team 140% of their games last season if they want 12 games total last season he said how many games did they play? 30 games or 28 games or 27 games or 52 games
weeks 4,6,8 height of plants 8,12,16
Will I need a plant with growing at a steady pace for several weeks she recorded the height in inches of the plant as shown in the table. What is the ratio of the number of weeks to the height of the plant? 2:1 or 1:2 or 2:3 or 4:6
The ratio of pear trees to apple trees at an orchard is 2:5. which is a true statement about the populations of trees at the orchard? For every 8 pair trees there are 11 apple trees. or for every 10 pear trees there are 30 apple trees. or for every 12 pair
thank you
for a case of 24 bottles of water, a gocery store charges $3.60. what is the unit price?
thank you bye
There are 2400 calories in a whole pumpkin pie if the pie is cut into eight equal slices what is the unit rate in calories per slice (do not include units in your answer)
A planet spins two revolutions every two days what is the unit rate and revolutions per day (do not include units in your answer)
wrong
A wheelchair ramp requires a minimum one to 12 ratio of height to length meaning a ramp with a height of 2.2 feet requires a length of 26.4 feet use a proportion to describe the relationship between the required height to length ratio and the ramps weight
right
wrong again, you are supposed to answer it in this tipe of way _=_
wrong again
wrong
so what is the answer
A map would be best chosen to display which type of information?
Which sentence explains what visuals in an informational text do? They can give the reader something nice to look at. or They can replace several paragraphs of information in the text. or They can give the record idea of what types of images the author
Which sentence explains what visual in and informational text do?
so what is the answer
so whats the answer
are you triple sure.
are you sure
GOOD BYE!
Now I got 1 answer wrong in my quick check because you said it was 20 and it was really 25!
bro, the answer was 25!!!
how many times do i have to tell you that i can not leave it blanck I MUST answer!
so out of every thing you just said what is the answer.
I will get a 0 if i do that.
well then what answer will I put then?
so what is it?
I need a specific answer what would YOU say.
you gave me the same answer as last time and last time I told you that you were wrong.
wrong answer
Dead is making a batch of cookies that contain cups of ingredients. two cups of ingredients are sugar. what percent of the cookie ingredient are sugar?
hello
oh, wait I don't need your help, sorry. I realized I can do this question.
I have 1 more question for you.
but if you had to pick one of my answers what would it be.
when I need to study or stay focused, I will: Find a quiet place with a few distractions. Listen to music. walk, move around, or stand. Take short breaks. Which one is the answer?
thank you.
please pick one of my answers.
but which one is the correct answer