whatis the unit price of

  1. whatis the unit price of 40 ounces for $12
    1. answers icon 1 answer
    2. kyla asked by kyla
    3. views icon 1,606 views
  2. Question 1 1) What is the unit price of one movie poster, if five posters cost $49.85 ? (2 points) Responses Subtract 5, for a
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 116 views
  3. What is the unit price of one movie poster, if five posters cost $49.85 ? (2 points) Responses Subtract 5, for a unit price of
    1. answers icon 1 answer
    2. Yuji-Itadorai asked by Yuji-Itadorai
    3. views icon 70 views
  4. My Shopping List1. Please describe how to find a unit price. * a price for foodstuffs, stated or shown as the cost per unit, as
    1. answers icon 4 answers
    2. straight A student asked by straight A student
    3. views icon 988 views
  5. What is the unit price of one movie poster, if five posters cost $49.85?A. Subtract 5, for a unit price of $49.80 B. divide by
    1. answers icon 1 answer
    2. Yo mama asked by Yo mama
    3. views icon 103 views
  6. Suppliers of a certain brand of digital voice recorders will make 10,000 available in the market if the unit price is $45. At a
    1. answers icon 2 answers
    2. jj asked by jj
    3. views icon 1,613 views
  7. the unit price of an item at a grocery store is a familiar example of a unit rate. find the unit price of each box of cereal. a.
    1. answers icon 6 answers
    2. lisa asked by lisa
    3. views icon 1,404 views
  8. In this lesson, you will solve unit rate problems involving unit price. This will be done using real-world application problems
    1. answers icon 1 answer
    2. tinyinchesboss asked by tinyinchesboss
    3. views icon 148 views
  9. compute the unit price for products sold the program should input the name and price of an item and its weight in pounds and
    1. answers icon 0 answers
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 746 views
  10. Whatis the formula to find maximum revenue?i know it has to do with something about the # of items you buy and price per each
    1. answers icon 1 answer
    2. regiiieee !! asked by regiiieee !!
    3. views icon 356 views