Ask a New Question
Search
three-fourths of a gallon is
The cost of a half-gallon of orange juice at your local store is $2.78. Write this as a unit rate.(1 point) Responses $5.56/1
1 answer
118 views
three-fourths of a gallon is how many eights of a gallon?
2 answers
asked by
Vikki
448 views
What is 414 − 224 ? Select both ways to represent the answer (there are 2 answers for this).(1 point) Responses 34 3 fourths
1 answer
asked by
monkey
118 views
Which expression does the number line represent?
A number line going from 0 to StartFraction 9 Over 4 EndFraction in increments
1 answer
53 views
Kevin walked Three-fourths of a mile in 12 minutes. Assuming he walked at a constant speed the entire time, which expression can
1 answer
36 views
Kevin walked Three-fourths of a mile in 12 minutes. Assuming he walked at a constant speed the entire time, which expression can
1 answer
47 views
The cost of a half gallon of ice cream at your local store is $5.46 points write this as a unit rate.
$2.73/1 gallon $5.46/ 1
1 answer
asked by
shoto
170 views
The cost of a half-gallon of orange juice at your local store is $2.78. Write this as a unit rate.
$2.78/1 gallon $4.36/1 gallon
1 answer
asked by
...
273 views
22 gallons of gas cost $65.56 what is the unit rate for 1 gallon of gas a $298 per gallon be $3.28 per gallon city $3.08 per
11 answers
asked by
Anna
2,387 views
REVIEW: Candace purchased 6 gallons of gas for $13.56. What is the constant of proportionality that relates the cost in dollars,
1 answer
87 views