three-fourths of a gallon is

  1. The cost of a half-gallon of orange juice at your local store is $2.78. Write this as a unit rate.(1 point) Responses $5.56/1
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 118 views
  2. three-fourths of a gallon is how many eights of a gallon?
    1. answers icon 2 answers
    2. Vikki asked by Vikki
    3. views icon 448 views
  3. What is 414 − 224 ? Select both ways to represent the answer (there are 2 answers for this).(1 point) Responses 34 3 fourths
    1. answers icon 1 answer
    2. monkey asked by monkey
    3. views icon 118 views
  4. Which expression does the number line represent?A number line going from 0 to StartFraction 9 Over 4 EndFraction in increments
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 53 views
  5. Kevin walked Three-fourths of a mile in 12 minutes. Assuming he walked at a constant speed the entire time, which expression can
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 36 views
  6. Kevin walked Three-fourths of a mile in 12 minutes. Assuming he walked at a constant speed the entire time, which expression can
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 47 views
  7. The cost of a half gallon of ice cream at your local store is $5.46 points write this as a unit rate.$2.73/1 gallon $5.46/ 1
    1. answers icon 1 answer
    2. shoto asked by shoto
    3. views icon 170 views
  8. The cost of a half-gallon of orange juice at your local store is $2.78. Write this as a unit rate.$2.78/1 gallon $4.36/1 gallon
    1. answers icon 1 answer
    2. ... asked by ...
    3. views icon 273 views
  9. 22 gallons of gas cost $65.56 what is the unit rate for 1 gallon of gas a $298 per gallon be $3.28 per gallon city $3.08 per
    1. answers icon 11 answers
    2. Anna asked by Anna
    3. views icon 2,387 views
  10. REVIEW: Candace purchased 6 gallons of gas for $13.56. What is the constant of proportionality that relates the cost in dollars,
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 87 views