there is a circular pound

  1. there is a circular pound and footpath runs along its boundary .a man walks around exactly once keeping close to its edge .if
    1. answers icon 2 answers
    2. Trishit asked by Trishit
    3. views icon 498 views
  2. Marri bought 1/2 pound licorice, 1/3 pound of candy worms, and 2/5 pound of jawbreakers. how many more pounds of licorice than
    1. answers icon 1 answer
    2. [1BOTHELP2BRO3]+ asked by [1BOTHELP2BRO3]+
    3. views icon 291 views
  3. Jackie needs to chicken feed for her chickens. She can buy a 40 pound bag for $30.99 or a 10 pound bag for $12.98. Which size
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 109 views
  4. Scarlettbought1poundofrosemary,3poundsofsage,and1.8poundsoforegano.Howmuchdidshespend?cilantro $6/pound​ chamomile $6/pound​
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 77 views
  5. Marri bought 1/2pound licorice, 1/3 pound of candy worms, and 2/5 pound of jawbreakers. how many more pounds of licorice than
    1. answers icon 1 answer
    2. $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ asked by $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
    3. views icon 193 views
  6. A traditional pound cake recipe calls for 1 pound of sugar, 1 pound of butter, 1 pound of eggs, and 1 pound of flour. What
    1. answers icon 1 answer
    2. tyler asked by tyler
    3. views icon 78 views
  7. Marri bought ½ pound licorice, ⅓ pound of candy worms, and 3/5 pound of jawbreakers. How many more pounds of jawbreakers than
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 161 views
  8. bill blends 5/4 pound of peanuts that sell for $2.50 per pound with 3/4 pound of walnuts that sell for $5.50 per pound. What
    1. answers icon 1 answer
    2. maribel asked by maribel
    3. views icon 734 views
  9. Jackie needs to buy chicken feed for her chickens. She can buy a 40 pound bag for $30.99 or a 10 pound bag for $12.98. Which
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 214 views
  10. Jackie needs to buy chicken feed for her chickens. She can buy a 40 pound bag for $30.99 or a 10 pound bag for $12.98. Which
    1. answers icon 1 answer
    2. man in wig looking for answers so btc give me them asked by man in wig looking for answers so btc give me them
    3. views icon 130 views