Ask a New Question
Search
the same cereal costs $3.99
Your goal is to design a new shape for a cereal container that will hold the same volume of cereal as a standard cereal box and
9 answers
76 views
A cereal factory has weekly fixed costs of $48,000. It costs $1.37 to produce each box of cereal. A box of cereal sells for
1 answer
asked by
Matt
3,580 views
Andrea had $43.50 to spend on groceries. After buying 4 boxes of cereal, she had $27.70 left. If each box of cereal costs the
1 answer
21 views
The cost of a 20-oz box of cereal is $4.29. A 12-oz box of the same cereal costs $3.59. Which box of cereal is a better buy?
How
1 answer
asked by
Bruh,Look At This Dude
974 views
Calculate the volume and surface area of a standard cereal box.
Calculate the cost of manufacturing a standard cereal box if
1 answer
33 views
Calculate the volume and surface area of a standard cereal box. Calculate the cost of manufacturing a standard cereal box if
1 answer
64 views
Monique bought 3 boxes of cereal at the grocery store. Each box of cereal costs c dollars.
Which equation represents the total
1 answer
asked by
Anonymous ;)
101 views
Monique bought 3 boxes of cereal at the grocery store. Each box of cereal costs c dollars.
Which equation represents the total
1 answer
asked by
...
141 views
Question
Which search term would be the most effective if you were researching why cereal was invented?(1 point) Responses is
1 answer
111 views
Which search term would be the most effective if you were researching why cereal was invented?(1 point)
Responses is cereal
1 answer
asked by
nuh uhhhjj
76 views