Ask a New Question
Search
the cost,y, of red grapefruit
the cost,y, of red grapefruit can be represented by the equation y=2x, where x is the number of pounds of red grapefruit. the
1 answer
88 views
peg spends $7.50 a week for grapefruit. When grapefruit are out of season, she gets 1 fewer grapefruit than when they are in
1 answer
asked by
j
544 views
Peg spends $7.50 a week for grapefruit. When grapefruit are out of season, she gets 1 fewer grapefruit than when they are in
0 answers
asked by
april
524 views
Peg spends $7.50 a week for grapefruit. When grapefruit are out of season, she gets 1 fewer grapefruit than when they are in
1 answer
asked by
Diana
600 views
4 oranges and 6 grapefruit cost $2.62. 7 oranges and 5 grapefruit sell for $2.66. What is the cost of 1 grapefruit, and 1
2 answers
asked by
Big Guy
605 views
Cam had $18.90 to spend on groceries after buying 10 grapefruits she had $3.90 left if each grapefruit cost the same amount what
1 answer
71 views
Cam had 8000 $.90 has been on groceries after buying 10 grapefruits she had $3.90 left each grapefruit cost same amount. What is
1 answer
67 views
kayla bought a bag of grapefruit. each morning for 5 days she and her father each ate one half of a grapefruit. her mother ate 3
1 answer
asked by
Mythreyee
385 views
1. I've posted this question before (once, the other post wasn't me)and I have still got no help.
Peg spends $7.50 a week for
1 answer
asked by
Diana
648 views
3 part question.
1. 4 peaches and 3 grapefruit cost £1.30. Write down an algebraic equation to illustrate this. 2. 2 peaches and
2 answers
asked by
Gavin
1,272 views