Ask a New Question
Search
sandra bought 3 pounds of
Showing results
1
through
10
of 14,105.
Mother bought 5 pounds of chicken, 7 pounds of beef, and 3 pounds of pork. What is the mean weight of the meat?
5 pounds 7 pounds
1 answer
asked by
Dolly bu
68 views
Pretend you are Sandra, an online consumer advocate. Answer the question that been submitted to your website.
“Sandra; I bought
1 answer
asked by
viibexxx
69 views
A merchant bought 15 2/5 pounds of apples and pears to sell at a fruit stand. 8 3/4 pounds were apples. Calculate the number of
1 answer
63 views
Eric went to the store and bought
pounds of cheese. Eric also bought pounds of turkey. What was the total amount of turkey and
1 answer
36 views
sandra bought 3 pounds of sweet potatoes for $4.14 what is the cost per pound of the sweet potatoes
1 answer
asked by
z
73 views
Sandra bought 4 pounds of sweet potatoes for $6.32. What is the cost per pound of the sweet potatoes?
A. $10.32 B. $1.49 C. $0.63
1 answer
12 views
Sandra bought 5 pounds of sweet potatoes for $7.20. What is the cost per pound of the sweet potatoes?
1 answer
asked by
drakeboing
7 views
Sandra bought 4 pounds of sweet potatoes for $5.60. What is the cost per pound of the sweet potatoes?
9 answers
135 views
sandra bought four bags of nails the weights of bags in pounds (lb) are shown 2 5/6, 1 1/4, 2 1/4, 1 1/3 what is the closest
3 answers
asked by
gothsinnerangel
1,397 views
Amanda and Jessica bought vegetables for their newly opened restaurant. Amanda bought potatoes and onions. For every 18 pounds
1 answer
asked by
ash
1,531 views
Pages
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10