Ask a New Question
Search
or A 2-yard roll of
Auden rolled two number cubes and recorded the results. What is the experimental probability that the sum of the next two
1 answer
asked by
Anonymous
687 views
The ribbon measured 45
of a yard. Jamie trimmed off a piece from the ribbon that was 12 of a yard. How long is the other piece of
1 answer
asked by
T315
27 views
The ribbon measured 4/5
of a yard. Jamie trimmed off a piece from the ribbon that was 1/2 of a yard. How long is the other piece
1 answer
27 views
Janet was crocheting a new blanket. She sat down 5 different times to crochet. On Monday she crocheted 5/12 of a yard. On
1 answer
46 views
John has 1/4 yard of fabric. He cuts it into 3 equal pieces . What fraction of a yard is each piece of fabric? Choices are A.
5 answers
asked by
Dani
2,799 views
Samir needs
3 8 yard of a string for a project. He has a stick that is 1 8 yard long. How many 1 8 yard lengths does he need to
1 answer
asked by
sjjjs
188 views
Samir needs
3 8 yard of a string for a project. He has a stick that is 1 8 yard long. How many 1 8 yard lengths does he need to
3 answers
asked by
sjjjs
261 views
A 6-yard roll of tape costs $0.78. What is the unit price?
1 answer
41 views
it takes Lucy 7 minues to cut a 20 yard by 1-yard roll of fabric into 14 equal pieces. How many minutes would it ake her to cut
3 answers
asked by
Denise
818 views
or
A 2-yard roll of wrapping paper costs $7.26. What is the price per foot? $
1 answer
21 views