or A 2-yard roll of

  1. Auden rolled two number cubes and recorded the results. What is the experimental probability that the sum of the next two
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 687 views
  2. The ribbon measured 45of a yard. Jamie trimmed off a piece from the ribbon that was 12 of a yard. How long is the other piece of
    1. answers icon 1 answer
    2. T315 asked by T315
    3. views icon 27 views
  3. The ribbon measured 4/5of a yard. Jamie trimmed off a piece from the ribbon that was 1/2 of a yard. How long is the other piece
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 27 views
  4. Janet was crocheting a new blanket. She sat down 5 different times to crochet. On Monday she crocheted 5/12 of a yard. On
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 46 views
  5. John has 1/4 yard of fabric. He cuts it into 3 equal pieces . What fraction of a yard is each piece of fabric? Choices are A.
    1. answers icon 5 answers
    2. Dani asked by Dani
    3. views icon 2,799 views
  6. Samir needs3 8 yard of a string for a project. He has a stick that is 1 8 yard long. How many 1 8 yard lengths does he need to
    1. answers icon 1 answer
    2. sjjjs asked by sjjjs
    3. views icon 188 views
  7. Samir needs3 8 yard of a string for a project. He has a stick that is 1 8 yard long. How many 1 8 yard lengths does he need to
    1. answers icon 3 answers
    2. sjjjs asked by sjjjs
    3. views icon 261 views
  8. A 6-yard roll of tape costs $0.78. What is the unit price?
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 41 views
  9. it takes Lucy 7 minues to cut a 20 yard by 1-yard roll of fabric into 14 equal pieces. How many minutes would it ake her to cut
    1. answers icon 3 answers
    2. Denise asked by Denise
    3. views icon 818 views
  10. orA 2-yard roll of wrapping paper costs $7.26. What is the price per foot? $
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 21 views