one serving(.5 cup) of cooked

  1. one serving(.5 cup) of cooked peas contains 45 more calories than one serving of cooked carrots and 50 more calories than one
    1. answers icon 2 answers
    2. jessica asked by jessica
    3. views icon 853 views
  2. Cruz purchased a large pizza for $12.75. It serves 5 people. What is the cost per serving?$2.55 per serving $2.60 per serving
    1. answers icon 1 answer
    2. Joanie asked by Joanie
    3. views icon 161 views
  3. Cruz purchased a large pizza for $14.10. It serves 6 people. What is the cost per serving?$1.41 per serving $2.35 per serving
    1. answers icon 1 answer
    2. jasmine coffin asked by jasmine coffin
    3. views icon 113 views
  4. In 7 days, Mario cooked 98 pounds of spaghetti. Each day after the rst, he cooked 2 more pounds than he cooked than the day
    1. answers icon 1 answer
    2. Aria asked by Aria
    3. views icon 2,142 views
  5. Select the food source that provides the most selenium per serving.Multiple choice question. Sunflower seeds, 1/4 cup Egg
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 36 views
  6. 11. Which of the following is equivalent to a 1-ounce serving from the protein group?A. 2-ounce hamburger patty B. 1 egg C. ½
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 108 views
  7. What is "chifa"?(1 point) Responses Chinese food cooked with Peruvian ingredients Peruvian food cooked with ingredients from
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 108 views
  8. Gerber Banana Plum Granola costs $0.89 per 5.5-oz serving; each serving contains 140 calories, 31 g of carbohydrates, and 0% of
    1. answers icon 1 answer
    2. Jess asked by Jess
    3. views icon 782 views
  9. There are a lot of side dishes on the table such as cooked potherbs, pickled cucumbers, cooked beans, soybean sprout soup,
    1. answers icon 1 answer
    2. John asked by John
    3. views icon 637 views
  10. 1. A box of crackers has 24 grams of fat. the box contain 8 servings. What is the unit rate?A. 16 grams of fat pre serving B. 8
    1. answers icon 131 answers
    2. Math Help asked by Math Help
    3. views icon 25,588 views