magine Dezeree has a gift

  1. magine Dezeree has a gift card worth $100. She wants to buy some sweaters that cost $27.50 each. To find out how many sweaters
    1. answers icon 1 answer
    2. jucewrldfr asked by jucewrldfr
    3. views icon 19 views
  2. To determine how many sweaters Dezeree can buy with a $100 gift card where each sweater costs $27.50, we can set up the
    1. answers icon 1 answer
    2. jucewrldfr asked by jucewrldfr
    3. views icon 18 views
  3. To find out how many sweaters Dezeree can buy with her $100 gift card, we use the equation:\[ 27.50x = 100 \] where \( x \) is
    1. answers icon 1 answer
    2. girls like my atizzam asked by girls like my atizzam
    3. views icon 13 views
  4. magine that you are at a party, surrounded by friends and family. You are sitting in front of a huge stack of beautifully
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 2 views
  5. magine that you are at a party, surrounded by friends and family. You are sitting in front of a huge stack of beautifully
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 4 views
  6. Dezeree has a gift card that has $100 on it! She wants to buy some really cool sweaters that cost $27.50 each. To figure out how
    1. answers icon 1 answer
    2. jucewrldfr asked by jucewrldfr
    3. views icon 16 views
  7. To determine how many sweaters Dezeree can buy with her $100 gift card, we can write the equation:\[ 27.50x = 100 \] where \( x
    1. answers icon 1 answer
    2. girls like my atizzam asked by girls like my atizzam
    3. views icon 13 views
  8. Dezeree received a $200 gift card and needs new pants for school. The pants cost $32.50 each. Write an equation to determine how
    1. answers icon 1 answer
    2. kat asked by kat
    3. views icon 13 views
  9. Dezeree received a $100 gift card and needs new sweaters for school. The sweaters cost $27.50 each. Write an equation to
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 76 views
  10. Dezeree received a $100 gift card and needs new sweaters for school. The sweaters cost $27.50 each. Write an equation to
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 125 views