jared bought a package of

  1. Because he holds a degree in environmental science, Jared is the environmental inspector for a company that manufactures
    1. answers icon 1 answer
    2. Arry asked by Arry
    3. views icon 135 views
  2. jared bought a package of pens containing 20 pens. If 3/4 of the pens had black ink, how do you determine the number of pens
    1. answers icon 5 answers
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 2,316 views
  3. The post office sells 2-cent sheep stamps and 3-cent sunset stamps. Jared bought 4 stamps and spent exactly 11 cents. How many
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 372 views
  4. Ronnie and Josiah each bought a package of the same kind of cookies at the store. Rodney 8 1/2 package of cookies on Monday and
    1. answers icon 1 answer
    2. Ariel asked by Ariel
    3. views icon 708 views
  5. Mr. Winter bought four packages of ground beef. The second package weighed three times as much as the first, and the third
    1. answers icon 2 answers
    2. Cookiemonsterxx asked by Cookiemonsterxx
    3. views icon 677 views
  6. Mr. Scrooge bought 4 packages of ground beef. The second package weighed three times as much as the first, and the third package
    1. answers icon 0 answers
    2. Help asked by Help
    3. views icon 735 views
  7. Rodney and josiah each bought a package of the same kind of cookies at the store . Rodney ate 1/2 package of cookies on monday
    1. answers icon 4 answers
    2. hunter asked by hunter
    3. views icon 1,421 views
  8. 1. Derek watched intently as his older brother, Jared, tinkered with a control on the machine in front of him.2. “Jared, is
    1. answers icon 1 answer
    2. 🧀 Cheesy-Mc-cheeserson 🧀 asked by 🧀 Cheesy-Mc-cheeserson 🧀
    3. views icon 110 views
  9. 1. Derek watched intently as his older brother, Jared, tinkered with a control on the machine in front of him.2. “Jared, is
    1. answers icon 1 answer
    2. 🧀 Cheesy-Mc-cheeserson 🧀 asked by 🧀 Cheesy-Mc-cheeserson 🧀
    3. views icon 115 views
  10. Will bought a package of 24 juice bottles for $7.44. Which equation relates the cost, c, of a package of juice bottles to the
    1. answers icon 1 answer
    2. Niamh asked by Niamh
    3. views icon 1,731 views