Ask a New Question
Search
if milk costs 3.45 per
Wang Hao wants to spend at most
\[\$15\] on dairy products. Each liter of goat milk costs \[\$2.40\], and each liter of cow's
1 answer
50 views
Use the drawing tool(s) to form the correct answer on the provided graph.
A small grocery store offers two different brands of
1 answer
51 views
lonny has 15$ to buy some groceroies for his mom.milk costs $2.39,bread costs $1.29.eggs costs $0.79,and mayonnaise costs $2.49.
3 answers
asked by
cindy
586 views
small grocery store offers two different brands of milk.
Brand A 2% milk costs $3.50 a gallon. Brand B whole organic milk costs
1 answer
asked by
Us
50 views
A small grocery store offers two different brands of milk.
Brand A 2% milk costs $3.50 a gallon. Brand B whole organic milk costs
5 answers
asked by
lennstina
1,201 views
What will it cost to fill 200 cartons with milk, if milk costs R1200 per kilolitre? Assume that you can buy exactly as much milk
3 answers
asked by
Calvin
1,055 views
A baker uses dried skim milk that contains 3.0% moisture and costs $1.16 per lb, which on a moisture free basis would be $1.20
2 answers
asked by
HELP!!!
722 views
1. What are the health benefits of consuming milk?
2. How is milk processed and pasteurized before it reaches consumers? 3. What
1 answer
76 views
John was in charge of buying milk for a class of 32 students. Milk is sold in half-gallon cartons and gallon cartons at the
0 answers
asked by
Jeftro
564 views
There are 28 classes at an elementary school. The school cafeteria needs 22 cartons of milk per class each day. Milk costs 25
2 answers
asked by
Jon
639 views