Ask a New Question
Search
if a serving has 346
Cruz purchased a large pizza for $14.10. It serves 6 people. What is the cost per serving?
$1.41 per serving $2.35 per serving
1 answer
asked by
jasmine coffin
86 views
Cruz purchased a large pizza for $12.75. It serves 5 people. What is the cost per serving?
$2.55 per serving $2.60 per serving
1 answer
asked by
Joanie
134 views
Gerber Banana Plum Granola costs $0.89 per 5.5-oz serving; each serving contains 140 calories, 31 g of carbohydrates, and 0% of
1 answer
asked by
Jess
733 views
1. A box of crackers has 24 grams of fat. the box contain 8 servings. What is the unit rate?
A. 16 grams of fat pre serving B. 8
131 answers
asked by
Math Help
25,471 views
Hong has 16 cups of rice to make two of the recipes for a potluck dinner.
If he wants to use all of the rice, which of the
0 answers
asked by
LOL
97 views
a box of crackers has 24grams of fat. the box contains 8servings. what is the unit rate?
A) 16 grams per serving B) 8 grams per
8 answers
asked by
7th math
933 views
Can you check my answers?
A box of crackers has 24 grams of fat. The box contains 8 servings. What is the unit rate? 1)16 grams
11 answers
asked by
Abby
2,563 views
1. a box of crackers has 24 grams of fat.the box contains 8 servings. what is the unit rate?
A) 16 grams of fat per serving B) 8
19 answers
asked by
awesomeguy123
2,049 views
I had to look up a restaurant's nutrition information and pick an entree. Then the question says this: Assume that one serving
1 answer
asked by
Carly
585 views
Beverage. Cost per Serving
Orange juice. 2.50 Coffee. 1.69 Main dishes. Costing per serving Burrito. 6.75 Oatmeal. 4.50 Bagel
1 answer
asked by
Jozikee
77 views