four dozen letters weigh 1kg

  1. four dozen letters weigh 1kg 200g find the weight ofa 1 letter b 10 letters c 38 letters if each weighs the same amount. please
    1. answers icon 3 answers
    2. everleigh asked by everleigh
    3. views icon 605 views
  2. olanda has a box that contains 834834 dozen beads. She uses 314314 dozen beads for a necklace and 134134 dozen beads for a
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 90 views
  3. Is a dozen dozen equals to 24?wouldn't a dozen dozen be 144? and 144 is a gross. a dozen is 12 a dozen is 12 so isnt that 24?
    1. answers icon 0 answers
    2. Gina asked by Gina
    3. views icon 883 views
  4. Find the cost of buying 4 dozen of exercise books at sh 6000 per dozen,a half dozen of pencil at sh 2050 per dozen,5 dozen
    1. answers icon 2 answers
    2. kelvin asked by kelvin
    3. views icon 692 views
  5. Find the cost of buying 4 dozen of exercise books at sh 6000 per dozen,a half dozen of pencil at sh 2050 per dozen,5 dozen
    1. answers icon 2 answers
    2. kelvin asked by kelvin
    3. views icon 779 views
  6. I have a question:How would you solve this? a dozen dozen apples at half a dozen dimes a dozen? In this cause is dozen 12? And
    1. answers icon 24 answers
    2. Gina asked by Gina
    3. views icon 679 views
  7. I have 9 cowry shells. If a dozen eggs (12 eggs) cost 2 cowry shells, how many dozens can I purchase?(1 point) Responses 11
    1. answers icon 1 answer
    2. Katana Yama asked by Katana Yama
    3. views icon 29 views
  8. I still have a question. My first one has been answered(I, but I am going to write it down anyways, incase it realtes to the
    1. answers icon 2 answers
    2. Gina asked by Gina
    3. views icon 698 views
  9. You have 105 cowry shells. If a dozen eggs (12 eggs) cost 10 cowry shells, how many eggs can you purchase?(1 point) Responses 12
    1. answers icon 1 answer
    2. Katana Yama asked by Katana Yama
    3. views icon 8 views
  10. Cartons of eggs are sold 4 dollars per dozen. They can be purchased by the 1 dozen, 1.5 dozen, 3 dozen, or 12 dozen. The cost in
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 28 views