four apples and 2 ponkans

  1. three apples and 2 ponkans cost P51. two apples and 3 ponkans cost P46.50. how much will half a dozen apple and half a dozen
    1. answers icon 4 answers
    2. che asked by che
    3. views icon 947 views
  2. four apples and 2 ponkans cost 53.two apples and four ponkans cost 75.how much will half a dozen apples and half a dozen ponkans
    1. answers icon 2 answers
    2. feneya asked by feneya
    3. views icon 373 views
  3. three apples and two ponkans cost P51.00. two apples and three ponkans cost P46.50. how much will half a dozen apples and half a
    1. answers icon 2 answers
    2. marlon asked by marlon
    3. views icon 455 views
  4. which is meaning does the personification in this sentence suggestapples always win in my eyes apples are my favorite fruit
    1. answers icon 1 answer
    2. Ren asked by Ren
    3. views icon 71 views
  5. A box of apples was delivered to Paul's Pies and Cakes. He put half of the apples aside for a pie he would make later. He put 25
    1. answers icon 2 answers
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 622 views
  6. If a grocery store, apples are sold in two different ways . you can buy individual apples for $0.75 each or you can buy 5 apples
    1. answers icon 2 answers
    2. Shanti asked by Shanti
    3. views icon 734 views
  7. Pilar picked 12 apples. She gave 1/4 of the apples to Dwayne, 1/4 of the apples to Murphy, and 1/4 of the apples to kelley. How
    1. answers icon 2 answers
    2. Kesha asked by Kesha
    3. views icon 757 views
  8. Ritika bought a few green apples and a few red apples. There were 35more green apples than red apples. If the ratio of green
    1. answers icon 3 answers
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 1,135 views
  9. Tia owns a fruit shop and is selling a fresh lot of apples and oranges. She wants the ratio of apples to oranges sold to be 4 to
    1. answers icon 1 answer
    2. mikiel asked by mikiel
    3. views icon 154 views
  10. Tia owns a fruit shop and is selling a fresh lot of apples and oranges. She wants the ratio of apples to oranges sold to be 3 to
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 192 views