find the unit rate Four pounds of apples cost $1.96.

  1. A 3-pound bag of apples costs $5.25. What is the unit price of a pound of apples?per pound At this rate, how many pounds of
    1. answers icon 9 answers
    2. views icon 17 views
  2. find the unit rateFour pounds of apples cost $1.96.
    1. answers icon 1 answer
    2. vasher asked by vasher
    3. views icon 252 views
  3. A 3-pound bag of apples costs $5.25. What is the unit price of a pound of apples?______ per pound At this rate, how many pounds
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 47 views
  4. I cant Figure this out...Find each Unit Rate: Four pounds of apples cost $1.96 and Sal washed 5 cars in 50 mins
    1. answers icon 1 answer
    2. May asked by May
    3. views icon 569 views
  5. 4. Find the rate of change: Two pounds of apples cost $3.98. Six pounds cost $11.94. HINT: find the price per pound* 1 point
    1. answers icon 1 answer
    2. trippie asked by trippie
    3. views icon 52 views
  6. Find the rate of change: Two pounds of apples cost $3.98. Six pounds cost $11.94. HINT: find the price per pound* 2.99/lb 7.96 /
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 19 views
  7. Find the unit rate: $3.60 for 3 pounds of apples. How much does it cost for 1 pound of apples?Question 4 options: $1.00 per
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 62 views
  8. Jorie bought 3 1/2 pounds of apples to share equally among 20 people. What is the unit rate of pounds of apples per person?
    1. answers icon 1 answer
    2. dani asked by dani
    3. views icon 246 views
  9. orie bought 3 1/2 pounds of apples to share equally among 20 people. What is the unit rate of pounds of apples per person?Write
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 87 views
  10. Jodie bought 3 1/2 pounds of apples to share equally amount 20 people what is the unit rate of pounds of apples per person write
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 25 views