Ask a New Question
Search
find the unit rate Four pounds of apples cost $1.96.
A 3-pound bag of apples costs $5.25. What is the unit price of a pound of apples?
per pound At this rate, how many pounds of
9 answers
17 views
find the unit rate
Four pounds of apples cost $1.96.
1 answer
asked by
vasher
252 views
A 3-pound bag of apples costs $5.25. What is the unit price of a pound of apples?
______ per pound At this rate, how many pounds
1 answer
47 views
I cant Figure this out...
Find each Unit Rate: Four pounds of apples cost $1.96 and Sal washed 5 cars in 50 mins
1 answer
asked by
May
569 views
4. Find the rate of change: Two pounds of apples cost $3.98. Six pounds cost $11.94. HINT: find the price per pound
* 1 point
1 answer
asked by
trippie
52 views
Find the rate of change: Two pounds of apples cost $3.98. Six pounds cost $11.94. HINT: find the price per pound
* 2.99/lb 7.96 /
1 answer
19 views
Find the unit rate: $3.60 for 3 pounds of apples. How much does it cost for 1 pound of apples?
Question 4 options: $1.00 per
1 answer
62 views
Jorie bought 3 1/2 pounds of apples to share equally among 20 people. What is the unit rate of pounds of apples per person?
1 answer
asked by
dani
246 views
orie bought 3 1/2 pounds of apples to share equally among 20 people. What is the unit rate of pounds of apples per person?Write
1 answer
87 views
Jodie bought 3 1/2 pounds of apples to share equally amount 20 people what is the unit rate of pounds of apples per person write
1 answer
25 views