Ask a New Question
Search
david uses 5 cups of
A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)Responses8
1 answer
asked by
dee
52 views
David feeds his dog every morning, and he records the amount of food his dog eats each day. This line plot shows the amount of
1 answer
74 views
David feeds his dog every morning, and he records the amount of food his dog eats each day. This line plot shows the amount of
1 answer
71 views
About how many cups of fruit does the USDA recommend eating each day?
(1 point) Responses 2 cups 2 cups 4 cups 4 cups 8 cups 8
1 answer
149 views
Question A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)
1 answer
asked by
REMMYYBoOoOoOoOyyyyyss
45 views
A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)
Responses
1 answer
asked by
mav welborn
47 views
A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point) Responses
1 answer
asked by
REMMYYBoOoOoOoOyyyyyss
56 views
A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)
Responses
1 answer
asked by
shhh
48 views
A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)
Responses
1 answer
98 views
About how many cups of fruit does the USDA recommend eating each day? (1 point) Responses 2 cups 2 cups 4 cups 4 cups 8 cups 8
1 answer
asked by
rat
50 views