Ask a New Question
Search
at a greengrocer two bananas
A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
1 answer
46 views
A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
1 answer
45 views
A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
1 answer
49 views
A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
1 answer
47 views
A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
1 answer
40 views
A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
1 answer
46 views
A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
1 answer
47 views
A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
1 answer
50 views
at a greengrocer two bananas and one apple cost £1.12
one banana and one apple cost £0.70 how much does 1 apple cost
3 answers
asked by
neekyy
109 views
A grocer buys 100kg of bananas to sell. Experience indicates that about 10% of these bananas will
be spoilt before they are sold.
1 answer
asked by
Tharshana
114 views