a sticker costs 15 cents,

  1. A box of 12 table costs 21 cents.The same brand is packaged in bottles containing 100 tablets and sells for $1.50 per bottle.How
    1. answers icon 2 answers
    2. Johnny asked by Johnny
    3. views icon 697 views
  2. Adam spends $24.70 on a sticker, a marble and a bead. The marble costs $1.20 more than the bead. The sticker costs 1/3 as much
    1. answers icon 2 answers
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 281 views
  3. a sticker costs 15 cents, and a packet of similiar stickers cost $1. clement buys 37 stickers. what is the least amount of money
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 492 views
  4. A bag contains 3 red stickers, 10 blue stickers, and 7 yellow stickers. A student chooses 1 sticker at random from the bag,
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 55 views
  5. Four different stores have sales on the same stickers. Which deal gives the customer the ,begin emphasis,best,end emphasis,
    1. answers icon 1 answer
    2. G asked by G
    3. views icon 40 views
  6. the medieval spice merchant wants to blend some garlic powder, which costs 38 cents per pound, with 7 pounds of ground pepper,
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 65 views
  7. A cylinder shaped can needs to be constructed to hold 200 cubic centimeters of soup. The material for the sidesof the can costs
    1. answers icon 1 answer
    2. janna asked by janna
    3. views icon 747 views
  8. A cylinder shaped can needs to be constructed to hold 500 cubic centimeters of soup. The material for the sidesof the can costs
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 691 views
  9. b. A cylinder shaped can needs to be constructed to hold 200 cubic centimeters of soup. The material for the sides of the can
    1. answers icon 2 answers
    2. Bascal asked by Bascal
    3. views icon 537 views
  10. A cylinder shaped can needs to be constructed to hold 400 cubic centimeters of soup. The material for the sides of the can costs
    1. answers icon 2 answers
    2. jonh asked by jonh
    3. views icon 11,835 views