Ask a New Question
Search
a package of 6 pairs of socks costs $5.16. how
a package of 6 pairs of insulated socks costs 38.94 what is the unit price of the pairs of socks
1 answer
asked by
Colin starina
123 views
a package of 6 pairs of socks costs $5.16. how will the rate per pair change if the price for the package decreases for? $4.50?
3 answers
asked by
hi
150 views
michael has 10 pairs of black socks,8 pairs of white socks&7 pairs of green socks everything is mixed in a drawer. as there is
1 answer
asked by
rita
1,270 views
Could you please explain how to do this question? Thank you very much.
Gustav is an untidy man who keeps all his socks loose in
1 answer
asked by
BRENDON
728 views
Mariko walks into her dark room to pull socks out of the dresser. If she has 5 pairs of white socks, 3 pairs of blue socks, and
4 answers
asked by
Brianne
1,740 views
Mary wants to buy some new shoes that cost $95. She also wants to buy some packages of socks. Each package of socks costs $8.
1 answer
asked by
Amani
541 views
Deena has 4
pairs of white socks, 3 pairs of black socks, 1 pair of red socks, and 2 pairs of navy socks in her sock drawer. Each
1 answer
18 views
Deena has 4 pairs of white socks, 3 pairs of black socks, 1 pair of red socks, and 2 pairs of navy socks in her sock drawer.
1 answer
75 views
Toby buys 40 pairs of socks in packs of 5 pairs of white socks and 3 pairs of black socks. How many pairs of each color does he
2 answers
asked by
¥€||0£
506 views
You have 3 pairs of white socks, 4 pairs of black socks, and 2 pairs of colored socks in your drawer. What is the probability
6 answers
asked by
Lily Longoria
970 views