a grocery store sells vinegar

  1. a grocery store sells vinegar in 1Lbottles. based on your results, how many grams of acetic acid are in a bottle?
    1. answers icon 1 answer
    2. b asked by b
    3. views icon 1,989 views
  2. Caleb went to the grocery store to purchase hamburger meat and hamburger buns for an upcoming barbecue with his friends. At the
    1. answers icon 1 answer
    2. Woo asked by Woo
    3. views icon 221 views
  3. Daniel's Grocery Store sells tomatoes for $ 4.80 per 4 pounds. Yaroslav's Fresh Vegetable Store sells tomatoes for $ 12.25 per 7
    1. answers icon 1 answer
    2. Emmeline Olivia Lombard asked by Emmeline Olivia Lombard
    3. views icon 122 views
  4. A grocery store sells 3 pounds of grapes for $3.45 another grocery store sells 5 pounds of grapes for $5.75 which equation
    1. answers icon 1 answer
    2. Natasha asked by Natasha
    3. views icon 1,001 views
  5. What sets off the main conflict in A and P.Answers are Three girls in bathing suits enter grocery store A grocery store clerk is
    1. answers icon 2 answers
    2. snow asked by snow
    3. views icon 1,407 views
  6. These could include a wellness center, a health food store, a grocery store that sells wholesome products, a vitamin store, your
    1. answers icon 1 answer
    2. Nani asked by Nani
    3. views icon 882 views
  7. Which of the following is most likely to happen if many families in the community stop spending as much money at the local
    1. answers icon 3 answers
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 2,236 views
  8. A grocery store sells a bag of 3 oranges for $2.01. What is the unit cost?
    1. answers icon 1 answer
    2. a mon gus asked by a mon gus
    3. views icon 101 views
  9. A grocery store sells a bag of 3 oranges for $2.43. What is the unit cost?
    1. answers icon 2 answers
    2. skibidi asked by skibidi
    3. views icon 88 views
  10. A grocery store sells a bag of 8 oranges for $4.96. What is the unit cost?
    1. answers icon 1 answer
    2. Sara Q asked by Sara Q
    3. views icon 147 views