Ask a New Question
a dozen apples cost 2.55
I still have a question. My first one has been answered(I, but I am going to write it down anyways, incase it realtes to the
2 answers
asked by
Gina
798 views
Dozen pears cost $ 2.45
Dozen apples cost $ 3.68 Dozen peaches cost $ 1.85 What is the total cost for a dozen each of pears,
1 answer
asked by
Anonymous
477 views
A dozen apples cost $2.55. At this rate, how much would 8 apples cost?
(1 point) Responses $20.40 $20.40 $3.83 $3.83 $0.21 $0.21
1 answer
asked by
e
111 views
In a Farmer’s market, the price of 2 apples is equal to that of 3 oranges. If a dozen of oranges cost $3, how many apples can
4 answers
asked by
New
439 views
Find the cost of buying 4 dozen of exercise books at sh 6000 per dozen,a half dozen of pencil at sh 2050 per dozen,5 dozen
2 answers
asked by
kelvin
811 views
Find the cost of buying 4 dozen of exercise books at sh 6000 per dozen,a half dozen of pencil at sh 2050 per dozen,5 dozen
2 answers
asked by
kelvin
858 views
A dozen apples costs $3.05. At this rate, how much would 7 apples cost?
2 answers
asked by
kilio
338 views
A dozen apples costs $2.55. At this rate, how much would 8 apples cost?
6 answers
asked by
karen
4,770 views
I have a question:
How would you solve this? a dozen dozen apples at half a dozen dimes a dozen? In this cause is dozen 12? And
0 answers
asked by
Gina
1,275 views
I have a question:
How would you solve this? a dozen dozen apples at half a dozen dimes a dozen? In this cause is dozen 12? And
24 answers
asked by
Gina
775 views