Ask a New Question
a candy store sells gummy
While selecting candy for students in his class, Professor Murphy must choose between gummy candy and licorice nibs. Gummy candy
0 answers
asked by
Anonymous
589 views
A candy store makes an 11-pound mixture of gummy candy, jelly beans, and hard candy. The cost of gummy candy is $2.00 per pound,
2 answers
262 views
A candy store makes a 9-pound mixture of gummy candy, jelly beans, and hard candy. The cost of gummy candy is $2.00 per pound,
1 answer
asked by
Imgivinguponschool
150 views
A candy store makes a 9-pound mixture of gummy candy, jelly beans, and hard candy. The cost of gummy candy is $2.00 per pound,
2 answers
asked by
Daniel
3,841 views
A candy store makes a 9-pound mixture of gummy candy, jelly beans, and hard candy. The cost of gummy candy is $2.00 per pound,
1 answer
299 views
The ratio of gummy bears to gummy worms in a bag of candy is 5:4. If there are 160 gummy worms in the bag of candy, how many
gumm
1 answer
51 views
The ratio of gummy bears to gummy worms in a bag of candy is 5:4. If there are 160 gummy worms in the bag of candy, how many
1 answer
asked by
.
69 views
Joey works in a candy store. He has a 15.73-pound bag of gummy fish candy that he needs to split among 11 jars. If he could
1 answer
asked by
Brianna sapp
40 views
The ratio of gummy bears to gummy worms in a bag of candy is 5:4. If there are 160 gummy worms in the bag of candy, how many
1 answer
asked by
.
38 views
The ratio of gummy bears to gummy worms in a bag of candy is 5:4. If there are 160 gummy worms in the bag of candy, how many
1 answer
asked by
.
59 views