Ask a New Question
Search
a candy mixture is made
a candy mixture is made from two kinds of candy one kind costs twice as much per kg as the other kind.$10 worth of the less
1 answer
asked by
ruth
513 views
A student is selling candy to raise money for his basketball team. he sells the candy for $1.25 each but he spends $20 a day to
1 answer
119 views
A candy store makes a 9-pound mixture of gummy candy, jelly beans, and hard candy. The cost of gummy candy is $2.00 per pound,
1 answer
asked by
Imgivinguponschool
131 views
A candy store makes an 11-pound mixture of gummy candy, jelly beans, and hard candy. The cost of gummy candy is $2.00 per pound,
2 answers
241 views
A candy store makes a 9-pound mixture of gummy candy, jelly beans, and hard candy. The cost of gummy candy is $2.00 per pound,
1 answer
284 views
A candy store makes a 9-pound mixture of gummy candy, jelly beans, and hard candy. The cost of gummy candy is $2.00 per pound,
2 answers
asked by
Daniel
3,821 views
A candy store makes an 8-pound mixture of gummy candy (g), jelly beans (j), and hard candy (h). The cost of gummy candy is $2.00
1 answer
99 views
A candy store makes an 8-pound mixture of gummy candy (g), jelly beans (j), and hard candy (h). The cost of gummy candy is $2.00
1 answer
130 views
A candy store makes an 8-pound mixture of gummy candy (g), jelly beans (j), and hard candy (h). The cost of gummy candy is $2.00
1 answer
asked by
Valentina Tapatio
111 views
A candy store makes an 8-pound mixture of gummy candy (g), jelly beans (j), and hard candy (h). The cost of gummy candy is $2.00
1 answer
118 views