a bakery sells bagels for

  1. a bakery sells bagels for $0.85 each an muffins for $1.10 each the bakery hopes to earn $400 each day from these sales. Write an
    1. answers icon 1 answer
    2. Hannah asked by Hannah
    3. views icon 742 views
  2. louis found two bakeries to provide bagels for his sub shop the first bakery offers 350 bagels for $168.00 and the second bakery
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 15 views
  3. sherri’s bakery has sold 75 bagels. She needs to sell at least 450 bagels to make a profit for the babywrite an inequality
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 55 views
  4. A bakery sells 4 bagels for $5. Determine the price
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 22 views
  5. Miday Quong is buying bagels for her coworkers. She buys a dozen bagels priced at $5.49 a dozen. The bakery's cost for making
    1. answers icon 1 answer
    2. BRAD asked by BRAD
    3. views icon 1,610 views
  6. Miday Quong is buying bagels for her coworkers. She buys a dozen bagels priced at $4.42 a dozen. The bakery’s cost for making
    1. answers icon 2 answers
    2. joe asked by joe
    3. views icon 642 views
  7. (02.03)The table shows the price of bagels at two different stores: Store Price Bagels Bagel Stop $6.00 15 bagels Yummy Bagels
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 81 views
  8. Bill's bakery has sold 76 bagels. He needs to sell at least 375 bagels to make a profit for the day. Select the inequality and
    1. answers icon 3 answers
    2. views icon 165 views
  9. Bill's bakery has sold 76 bagels. He needs to sell at least 375 bagels to make a profit for the day. Select the inequality and
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 34 views
  10. Sherri’s Bakery has sold 75 bagels. She needs to sell at least 450 bagels to make a profit for the day. Write an inequality
    1. answers icon 1 answer
    2. starsforlifek asked by starsforlifek
    3. views icon 85 views