Ask a New Question
Search
a 16 ounce pack of
An online retailer sells two packages of protein bars.
Package A: 10-pack of 2.1 ounce bars Cost A: $15.37 Package B: 12-pack of
13 answers
asked by
kimie
2,634 views
Jenny wants to buy soda at the grocery store. The store offers three different packages. Which package has the best unit price?
6
1 answer
asked by
Blocks
243 views
Jenny wants to buy soda at the grocery store. The store offers three different packages. Which package has the best unit price?
1 answer
200 views
Jenny wants to buy soda at the grocery store. The store offers three different packages. Which package has the best unit price?
6
11 answers
asked by
furry are best
367 views
how many 8 ounce servings can be created from a six pack of 12 ounce fruit drinks
4 answers
asked by
dk
496 views
Mia can purchase a 40-ounce jar of peanut butter for $5.20 or a 15-ounce jar for $2.70. How much does Mia save per ounce by
1 answer
asked by
h
150 views
Jenny wants to buy soda at the grocery store. The store offers three different packages. Which package has the best unit price?
6
1 answer
146 views
The price of 8.4 ounces of crackers is $2.42. What is the unit price? Round your answer to the nearest cent.
(1 point) Responses
2 answers
asked by
e
125 views
The price of 10 ounces of crackers is $3.00. What is the unit price? Round your answer to the nearest cent.
(1 point) Responses
1 answer
asked by
poop
122 views
A four-pack of 42-ounce ink cartridges sells for $85.99. The expression 42c represents the amount of ink in a number of
1 answer
69 views