Zoe bought 1.5 pounds of apples for $3.50 per pound.

  1. Manuel bought 9 pounds of apples. He has eaten three fourths of a pound so far and has​ $15 worth of apples left. Write and
    1. answers icon 2 answers
    2. Kyle asked by Kyle
    3. views icon 1,783 views
  2. A 3-pound bag of apples costs $5.25. What is the unit price of a pound of apples?per pound At this rate, how many pounds of
    1. answers icon 9 answers
    2. views icon 17 views
  3. A 3-pound bag of apples costs $5.25. What is the unit price of a pound of apples?______ per pound At this rate, how many pounds
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 47 views
  4. 11 of 2511 of 25 ItemsQuestion Chandler bought 2 pounds of grapes for $3.99 per pound, .5 pounds of apples for $1.75 per pound,
    1. answers icon 3 answers
    2. Jojo asked by Jojo
    3. views icon 145 views
  5. Chandler bought 2 pounds of grapes for $3.99 per pound,0.5 pounds of apples for $1.75 per pound, and 1.5 pounds of cherries for
    1. answers icon 1 answer
    2. T315 asked by T315
    3. views icon 14 views
  6. Chandler bought 2 pounds of grapes for $3.99 per pound,.5 pounds of apples for $1.75 per pound, and 1.5 pounds of cherries for
    1. answers icon 1 answer
    2. UR MOMMAAAAAAA asked by UR MOMMAAAAAAA
    3. views icon 115 views
  7. Chandler bought 2 pounds of grapes for $3.99 per pound,.5 pounds of apples for $1.75 per pound, and 1.5 pounds of cherries for
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 27 views
  8. Chandler bought 2 pounds of grapes for $3.99 per pound,.5 pounds of apples for $1.75 per pound, and 1.5 pounds of cherries for
    1. answers icon 1 answer
    2. Hello asked by Hello
    3. views icon 62 views
  9. Chandler bought 2 pounds of grapes for $3.99 per pound,.5 pounds of apples for $1.75 per pound, and 1.5 pounds of cherries for
    1. answers icon 2 answers
    2. views icon 127 views
  10. Chandler bought 2 pounds of grapes for $3.99 per pound, .5 pounds of apples for $1.75 per pound, and 1.5 pounds of cherries for
    1. answers icon 3 answers
    2. Max asked by Max
    3. views icon 269 views