Ask a New Question
Search
Zoe bought 1.5 pounds of apples for $3.50 per pound.
Manuel bought 9 pounds of apples. He has eaten three fourths of a pound so far and has​ $15 worth of apples left. Write and
2 answers
asked by
Kyle
1,783 views
A 3-pound bag of apples costs $5.25. What is the unit price of a pound of apples?
per pound At this rate, how many pounds of
9 answers
17 views
A 3-pound bag of apples costs $5.25. What is the unit price of a pound of apples?
______ per pound At this rate, how many pounds
1 answer
47 views
11 of 2511 of 25 Items
Question Chandler bought 2 pounds of grapes for $3.99 per pound, .5 pounds of apples for $1.75 per pound,
3 answers
asked by
Jojo
145 views
Chandler bought 2 pounds of grapes for $3.99 per pound,
0.5 pounds of apples for $1.75 per pound, and 1.5 pounds of cherries for
1 answer
asked by
T315
14 views
Chandler bought 2 pounds of grapes for $3.99 per pound,
.5 pounds of apples for $1.75 per pound, and 1.5 pounds of cherries for
1 answer
asked by
UR MOMMAAAAAAA
115 views
Chandler bought 2 pounds of grapes for $3.99 per pound,
.5 pounds of apples for $1.75 per pound, and 1.5 pounds of cherries for
1 answer
27 views
Chandler bought 2 pounds of grapes for $3.99 per pound,
.5 pounds of apples for $1.75 per pound, and 1.5 pounds of cherries for
1 answer
asked by
Hello
62 views
Chandler bought 2 pounds of grapes for $3.99 per pound,
.5 pounds of apples for $1.75 per pound, and 1.5 pounds of cherries for
2 answers
127 views
Chandler bought 2 pounds of grapes for $3.99 per pound, .5 pounds of apples for $1.75 per pound, and 1.5 pounds of cherries for
3 answers
asked by
Max
269 views