Ask a New Question
Search
Zelda bought pears that cost$1.72
Zelda bought pears that cost$1.72 per pound. If she has $10, what is the greatest number of pounds of pears she can buy, to the
1 answer
asked by
Sammyjoo
913 views
A fruit seller bought m pears and twice as many mangoes. He also bought 10 fewer peaches than pears. Each pear cost RM 0.40
1 answer
asked by
doremi
1,120 views
Willy bought 15 pears and Jack bought 18 oranges. They spent the same amount of money. The difference in cost between a pear and
2 answers
asked by
Anonymous
461 views
Willy bought 15 pears and Jack bought 18 oranges. They spent the same amount of money. The difference in cost between a pear and
0 answers
asked by
Anonymous
359 views
A grocery store sells pears, where 8 pears cost $2. How much will 12 pears cost at this rate? Use the scale factor to help you
1 answer
43 views
A grocery store sells pears, where 8 pears cost $2. How much will 12 pears cost at this rate? Use the scale factor to help you
1 answer
41 views
A grocery store sells pears, where 8 pears cost $2. How much will 12 pears cost at this rate? Use the scale factor to help you
1 answer
37 views
A grocery store sells pears, where 8 pears cost $2. How much will 12 pears cost at this rate? Use the scale factor to help you
1 answer
41 views
A grocery store sells pears, where 8 pears cost $2. How much will 12 pears cost at this rate? Use the scale factor to help you
1 answer
38 views
A grocery store sells pears, where 8 pears cost $2. How much will 12 pears cost at this rate? Use the scale factor to help you
1 answer
43 views