Your competitor, Windy Kites, sells

  1. #7. Write an equation for the total cost, `y`, in terms of the 🪁Your competitor, Windy Kites, sells the same kites, but
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 169 views
  2. Your competitor, Windy Kites, sells the same kites, but charges $4 per kite. They charge a flat rate ( one-time) of $16 for
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 5 views
  3. 🪁Your competitor, Windy Kites, sells the same kites, but charges $4 per kite. They charge a flat rate (one-time) of $16 for
    1. answers icon 1 answer
    2. Alex asked by Alex
    3. views icon 8 views
  4. The customer is comparing prices with your competition! 🪁Your competitor, Windy Kites, sells the same kites, but charges $2
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 55 views
  5. The customer is comparing prices with your competition!🪁Your competitor, Windy Kites, sells the same kites, but charges $4
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 10 views
  6. write an equation for Your competitor, Windy Kites, sells the same kites, but charges $2 per kite. They charge a flat rate of
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 113 views
  7. The customer is comparing prices with your competition!🪁Your competitor, Windy Kites, sells the same kites, but charges $4
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 13 views
  8. the customer is comparing prices with your competition!your competitor, Windy Kites, sells the same kites, but charges $4 per
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 10 views
  9. The customer is comparing prices with your competition!🪁Your competitor, Windy Kites, sells the same kites, but charges $4
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 5 views
  10. The customer is comparing prices with your competition!🪁Your competitor, Windy Kites, sells the same kites, but charges $2
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 169 views