Ask a New Question
Search
You fill four 1-ounce orders
Showing results
1
through
10
of 14,822.
You fill four 1-ounce orders and three 2-ounce orders of triameinoclone 0.1% ointment from the new 1-lb jar on the shelf. How
1 answer
asked by
Natasha
423 views
Mia can purchase a 40-ounce jar of peanut butter for $5.20 or a 15-ounce jar for $2.70. How much does Mia save per ounce by
1 answer
asked by
h
98 views
The price of 10 ounces of crackers is $3.00. What is the unit price? Round your answer to the nearest cent.
(1 point) Responses
1 answer
asked by
poop
69 views
The price of 8.4 ounces of crackers is $2.42. What is the unit price? Round your answer to the nearest cent.
(1 point) Responses
2 answers
asked by
e
72 views
nick's diner advertise fresh squeezed orange juice every day of the year. he serves twenty-four 8-ounce glasses of juice a day.
0 answers
asked by
dk
309 views
What is the unit price for an ounce of coffee if a 120-ounce package costs $9.60?
$0.08 per ounce $0.80 per ounce $1.25 per ounce
1 answer
asked by
The boundaries of the former Soviet Union changed
11 views
A 16 2/5 ounce package of medicated cough drops costs $0.99. What is the unit cost?
A. $0.08 per ounce B. $0.50 per ounce C.
8 answers
asked by
Bob Tehe Builder
3,251 views
A soda machine takes 3 seconds to fill a 15-ounce cup. If t represents the time in seconds, which equation can you use to find
1 answer
59 views
A 16 2/5 ounce package of breath mints costs $1.48. What is the unit cost?
$0.08 per ounce $0.12 per ounce $0.09 per ounce $0.06
1 answer
asked by
erm
341 views
A 16 2/5 ounce package of breath mints costs $1.48. What is the unit cost?
$0.08 per ounce $0.12 per ounce $0.09 per ounce $0.06
1 answer
asked by
Mylen
190 views
Pages
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10