Ask a New Question
Search
You eat 25 Doritos in
A 30-second commercial during this year’s Super Bowl costs $4.5 million.
B) Doritos is running 2 thirty-second commercials. A
3 answers
asked by
Anonymous
629 views
what is the unit price of a 12 oz.bag of doritos on sale for 3.oo dollars
2 answers
asked by
rissa
503 views
You eat 25 Doritos in a single sitting. One serving, which is approximately 11 chips, contains 140 kcalories. How many calories
2 answers
asked by
feather
764 views
.
In your math class, you are learning about unit rates. A rate is a ration that compares two quantities with different units.
1 answer
79 views
A serving of Doritos has 17 g of carbohydrates. What is this mass in units of ounces? (16 ounces = 453.6 g)
1 answer
asked by
Ryane
1,457 views
Pick a tasty snack:
Doritos Apples Cockroaches and sea water Ice cream Pick a vacation spot: Hawaii My cousin Shawn's house
11 answers
asked by
eyerubsareaddictive
49 views
How weird are you quiz
1. Pick a tasty snack: Doritos Apples Cockroaches and sea water Ice cream 2. Pick a vacation spot: Hawaii
11 answers
asked by
commexusstudent
34 views
How weird are you quiz
1. Pick a tasty snack: Doritos Apples Cockroaches and sea water Ice cream 2. Pick a vacation spot: Hawaii
3 answers
asked by
commexusstudent
22 views
1. Pick a tasty snack:
Doritos Apples Cockroaches and sea water Ice cream 2. Pick a vacation spot: Hawaii My cousin shawn’s
3 answers
asked by
commexusstudent
23 views
How weird are you quiz Pick a tasty snack: Doritos Apples Cockroaches and sea water Ice cream Pick a vacation spot: Hawaii My
7 answers
asked by
lebasisymphonyyyyy
31 views