Ask a New Question
Search
You buy 3 pounds of organic apples for $7.50. The
You buy 3 pounds of organic apples for $7.50. The graph shows the price for regular apples. What is the unit rate for each type
1 answer
asked by
August
73 views
by 3 pounds of oranges apples for 7.50 the graph shows the price for regular apples what is the unit rate for each type of
32 answers
asked by
no one
13,375 views
You buy 3 pounds of organic apples for $7.50. The graph shows the price for regular apples. What is the unit rate for each type
2 answers
asked by
two
564 views
You buy 3 pounds of organic apples for $7.50. The graph shows the price for regular apples. what is the rate for each type of
1 answer
asked by
wiggle
195 views
Q1.The zoo uses 10 pounds of apples each day. How many pounds of apples should be on the weekly grocery list?
Answer: 10X7=70
2 answers
asked by
sree
1,271 views
A store has apples on sale for $3.00 for 2 pounds. How many pounds of apples can you buy for $9.00? If an apple is approximately
2 answers
asked by
Matt-Please Help
951 views
You buy 3 pounds of organic apples for $7.50. The graph shows the price for regular apples. What is the unit rate for each type
15 answers
479 views
You buy 3 pounds of organic apples for $7.50. The graph shows the price of regular apples. What is the unit rate for each type
18 answers
asked by
#Its_Ella!!!
4,386 views
You buy 3 pounds of organic apples for $7.50. The graph shows the price for regular apples. What is the unit rate for each type
1 answer
asked by
Fug
314 views
You buy 3 pounds of organic apples for $7.50. The graph shows the price for regular apples. What is the unit rate for each type
1 answer
136 views