You and three friends bought

  1. Five friends went to a baseball game. Three of friends each bought a ticket for x dollar and soda for $6.00. The other two
    1. answers icon 1 answer
    2. Kaity asked by Kaity
    3. views icon 681 views
  2. Five friends went to a baseball game. Three of the friends each bought a ticket for x dollars and a soda for $6.00. The other
    1. answers icon 1 answer
    2. Subrena asked by Subrena
    3. views icon 875 views
  3. five friends went to a baseball game.three of the friends each bought a ticket for x dollars and a soda $6.00. the other two
    1. answers icon 1 answer
    2. isabella.johnson asked by isabella.johnson
    3. views icon 466 views
  4. Five friends went to a baseball game. Three of the friends each bought a ticket for x dollars and a soda for $6.00. The other
    1. answers icon 2 answers
    2. Rose asked by Rose
    3. views icon 606 views
  5. Five friends went to a baseball game. Three of the friends each bought tickets for x dollars and a soda for $6.00. The other two
    1. answers icon 1 answer
    2. Carabeth asked by Carabeth
    3. views icon 601 views
  6. How do you write an algebraic expression for five friends went to a baseball game. Three of the friends each bought a ticket for
    1. answers icon 5 answers
    2. Gabe asked by Gabe
    3. views icon 1,826 views
  7. Four friends (one is named Sara) drove to the grocery store to buy their favorite food and drink. Two sat in the front seat, and
    1. answers icon 1 answer
    2. anonymous asked by anonymous
    3. views icon 645 views
  8. five friends went to a baseball game. three of the friends each bought a ticket for x dollars and a soda for six dollars the
    1. answers icon 2 answers
    2. she asked by she
    3. views icon 692 views
  9. Lorcan bought a packet of 50 chocolates. He ate one fifth of them on Tuesday and shared the rest with his 9 friends. How many
    1. answers icon 1 answer
    2. Becky asked by Becky
    3. views icon 458 views
  10. Krystal and 4 friends were going to the movies. Each ticket cost $12. They bought 2 buckets of popcorn at $4.50 each and then
    1. answers icon 2 answers
    2. Gracee asked by Gracee
    3. views icon 142 views