Ask a New Question
Search
Write a unit rate for
Write each rate as a unit rate.
4 championships in 16 years I don't understand how you would write the above as a unit rate.
11 answers
asked by
Matt-Please Help
877 views
Antoine paid $7.47 for 3 pounds of grapes. Write the cost of the grapes as a unit rate.
Carla's family drove 420 miles in 8
2 answers
asked by
Anonymous
767 views
Write the rate as a unit rate
450 riders in 6 subway cars The unit rate is____
1 answer
44 views
my homework saids express each phrase as a rate and and unit rate round to the nearest hundredth.
120 miles on 4 gallons of gas
3 answers
asked by
laila
1,316 views
Write the rate as a unit rate
450 riders in 6 subway cars The unit rate is
1 answer
39 views
How can u write a unit rate if a least one term is a fraction? How is this different from writing a unit rate where both terms
1 answer
asked by
Anonymous
466 views
How can you write a unit rate if at least one term is a fraction? How is this different from writing a unit rate where both
5 answers
asked by
Lydia
1,570 views
If 20 units= 10kg whats the unit rate?
20/10 reduce,= 2/1 divide,=.5 Kg/unit calculate the unit rate what does this mean Find
7 answers
asked by
Sean + Sam
1,027 views
Each of the scenarios below represents a unit rate that is either greater than 2 or less than 2. Drag each scenario into the box
1 answer
197 views
How do I expres a rate as a unit rate
Usually it is rate/unit said as "rate per unit." Examples are "miles per gallon" and "price
2 answers
asked by
Adam
772 views