Will bought a package of

  1. Ronnie and Josiah each bought a package of the same kind of cookies at the store. Rodney 8 1/2 package of cookies on Monday and
    1. answers icon 1 answer
    2. Ariel asked by Ariel
    3. views icon 650 views
  2. Mr. Winter bought four packages of ground beef. The second package weighed three times as much as the first, and the third
    1. answers icon 2 answers
    2. Cookiemonsterxx asked by Cookiemonsterxx
    3. views icon 607 views
  3. Mr. Scrooge bought 4 packages of ground beef. The second package weighed three times as much as the first, and the third package
    1. answers icon 0 answers
    2. Help asked by Help
    3. views icon 670 views
  4. Rodney and josiah each bought a package of the same kind of cookies at the store . Rodney ate 1/2 package of cookies on monday
    1. answers icon 4 answers
    2. hunter asked by hunter
    3. views icon 1,357 views
  5. Will bought a package of 24 juice bottles for $7.44. Which equation relates the cost, c, of a package of juice bottles to the
    1. answers icon 1 answer
    2. Niamh asked by Niamh
    3. views icon 1,675 views
  6. Troy, Rico, and Mario each bought an item at the bookstore.Troy bought a magazine for $4.99, Rico bought a pocket dictionary for
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 147 views
  7. Bruce bought four packages of cornbread mix that each weighs x pounds. He also bought a package of biscuit mix that weighs
    1. answers icon 3 answers
    2. Math asked by Math
    3. views icon 2,724 views
  8. On Friday, Dale and Lindsay each spent $5.00 on trading cards, and they each bought one package of chewing gum. On Saturday,
    1. answers icon 1 answer
    2. Sophia asked by Sophia
    3. views icon 601 views
  9. Package A weighs half as much as Package B. Package B weighs four times as much as Package C. The total weight of Package A and
    1. answers icon 1 answer
    2. Jiskha asked by Jiskha
    3. views icon 662 views
  10. A package of pencils has 10 pencils and costs $2. A package of markers has 8 markers and costs $4.Kelsey bought 40 pencils and
    1. answers icon 1 answer
    2. JKL Lowery asked by JKL Lowery
    3. views icon 94 views