Which costs more: 17 candy bars that cost 79 cents

  1. Which costs more: 17 candy bars that cost 79 cents each or 21 candy bars that cost 65 cents each? How much more? (1 point)
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 10 views
  2. 1 candy bar costs 1.25, 2 candy bars cost 2.50, 3 candy bars cost 3.75, 4 candy bars cost 5.00, and 5 candy bars cost 6.25. The
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 262 views
  3. which cost me more: 17 candy bars that cost 79 cents each or 21 candy bars that costs 65 cents each how much more?A. the 17
    1. answers icon 1 answer
    2. jjjhgf asked by jjjhgf
    3. views icon 71 views
  4. Lucy's hockey team sells candy bars at 2$ each. It costs the team 50 cents to purchase each bar, with a fixed shipping cost of
    1. answers icon 1 answer
    2. David asked by David
    3. views icon 807 views
  5. Write and solve to answer the question:Mason purchased 5 candy bars and a bag of chips. The bag of chips cost $4, and he spent a
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 62 views
  6. Each candy bar costs the same price. What is the price for 1 candy bar?15 candy bars for $11.25 17 candy bars for $12.75 20
    1. answers icon 17 answers
    2. views icon 120 views
  7. Each candy bar costs the same price. What is the price for 1 candy bar? Click Here for Help Video.Number of Candy Bars Total
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 7 views
  8. Each candy bar costs the same price. What is the price for 1 candy bar? Click Here for Help Video.Number of Candy Bars Total
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 7 views
  9. 12Each candy bar costs the same price. What is the price for 1 candy bar? Click Here for Help Video. Number of Candy Bars Total
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 5 views
  10. Each candy bar costs the same price. What is the price for 1 candy bar? Click Here for Help Video.Number of Candy Bars Total
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 30 views